IT pro domácnosti

Služby a podpora pro vaši domácí síť, bezdrátové pokrytí domu, servis a údržba PC

IT SLUŽBY

Počítačová síť

Navrhneme a zrealizujeme domácí počítačovou síť od kabeláže přes záložní disky, síťové prvky až po rackové skříně. Dokážeme doporučit a dodat vhodnou technologii pro vaše potřeby a cenové možnosti. Vše nainstalujeme a nastavíme dle vašich požadavků.

WiFi pokrytí

Potřebuje pokrýt bezdrátovým signálem přízemí i patro a zárověň zahradu ? Nebo jen byt a chcete po WiFi odpovídající rychlost ? Navrhneme vám odpovídající řešení s ohledem na velikost, členitost prostoru a počtu zařízení. Používáme kvalitní komponenty od firem Ubiquiti a Mikrotik.

Servis PC

Provádíme drobné opravy a servis PC/notebooků. Vyměníme pevný disk, přidáme operační pamět, nebo novou grafickou kartu. Přeinstalujeme operační systém, včetně zálohy stávajících dat. Aktualizujeme ovladače, doporučíme vhodný antivirový program.

WiFi pokrytí

Zabezpečení

Domácí počítačová síť

Proč mít doma počítačovou síť ? Protože už dávno se nepřipojuje do počítačové sítě jen počítač. Ať už potřebujete tisknout z různých míst na jednu tiskárnu, chcete využívat internet v TV nebo třeba zapojit herní konzoli. Počítačovou síť využijete i pro připojení síťového disku, který může být centrální úložiště pro celou domácnost ať už pro zálohu dat nebo fotografií z dovolené. Připravte se do budoucna a počítejte s připojením dalších zařízení.

Stavba domu a PC síť

Plánujete nebo stavíte dům ? Nezapoměnte na počítačovou síť. Možná si řeknete, to vyřešíme později, ale to později, pak většinou končí dražším nebo nevyhovujícím řešením. Setkáváme se často se zákazníky, kteří po nastěhování do nového domu koupí jeden obyčejný router a následně zjistí že toto řešení nefunguje, je nevyhovující a hodně nedostatečné. Je tedy třeba při stavbě domu myslet i na tyto věci. Investice do počítačové sítě, rozhodně není položkou která by vás zruinovala, ale naopak budete připraveni i do budoucna. Nepodceňujte tedy návrh a realizaci počítačové sítě.

Budoucnost domácí sítě

Počítačová síť už je dnes standartní vybavení domu a dokonce i bytu. Již dnes je možno do internetu připojit světla, zásuvky, topení ale také už lednici, pračku, troubu apod. V budoucnu bude počet zařízení s připojením na internet jen přibývat a proto investice do počítačové sítě je logické řešení. Ideální je kombinace  klasické LAN sítě, kde se používá ethernetový kabel a po domě jsou nainstalovány zásuvky pro náročné zařízení a zároveň bezdrátová síť WiFi, která vyřeší připojení mobilních zařízení, pokrytí zahrady a možnost připojení různých drobných spotřebičů.

Bez drátů to nejde

Bohužel slýcháme to mnohokrát, vše budeme mít přes WiFi, ale nikdo již neřeší kde bude umístěn WiFi router, jaké má parametry, jestli bude stačit jeden apod. Takže po stavbě domu se zapojí nějaký WiFi router do internetu a zjistí se, že z technické místnosti, kde je přívod internetu již není signál např. v obýváku a už vůbec ne v prvním patře. Takže bez drátů to tak úplně nejde, je potřeba vždy vše předem naplánovat a několik kabelů přeci jen natáhnout a zapojit.

Nároky na WiFi síť

Nároky na WiFi síť jsou vysoké, měla by být nejen stabilní, rychlá a pokrývat celý dům nebo byt. Zároveň je nutné aby měla dostatečný výkon pro obsluhu všech připojených zařízení i s rezervou do budoucnosti.To znamená větší stabilitu a spolehlivost zařízení při dlouhodobém použití nebo větší zátěži. Používáme profesionální řešení, které tyto vlastnosti má a po celém domě je pak pouze jedna WiFi síť s několika přístupovými body, mezi kterými se připojená zařízení dokáží jednoduše a automaticky přepojovat tak, že to uživatel vůbec nepozná.

Možnosti bezdrátové sítě

Potřebujete pokrýt WiFi signálem rozsáhlý byt, několik pater domu a zahradu, nebo zahradní domek? není problém, navrhneme a zprovozníme vám bezdrátovou síť na míru vašim požadavkům. Nastavíme vám bezdrátovou síť pro hosty, oddělenou od vaší počítačové sítě, takže vaši hosté se dostanou na internet, ale do vaší sítě nebudou mít přístup. Síť pro hosty je možno nastavit i na omezenou rychlost stahování. Není problém nastavit extra wifi síť např. pro děti s určitým časovým omezením apod. Správa a nastavení bezdrátové sítě je prováděna centrálně, a je možno ji provádět i na dálku dle vašich požadavků.

Zabezpečení sítě

Nedostatečným zabezpečením domácí sítě děláte ze své WiFi sítě otevřené dveře do vaší domácnosti. Zabezpečíme vaší počítačovou síť tak, aby se nikdo nedostal do vaší sítě a to jak zvenku tak zevnitř. Nastavíme na vaší počítačové síti Firewall, který kompletně zabezpečí síťový provoz a komunikaci všech vašich zařízení umístěných ve vaší lokální počítačové síti. Nastavíme kvalitní šifrování a pomůžeme s konfigurací vašich bezdrátových zařízení.

Bezpečné PC

Nejenom zabezpečení počítačové sítě je důležité. Zabezpečení se týká i počítačů a dalších zařízení připojených na internet. Tvůrci škodlivého softwaru neustále vymýšlejí nové nástroje a programy k napadení vašich zařízení, proto je velmi důležité mít veškerý software a systémy v PC aktuální.Tyto aktualizace pomáhají chránit vaše zařízení před novými útoky z internetu. Pomůžeme Vám s nastavením zabezpečení, aktualizací systému a doporučíme vhodný antivirový program.

Aktualizace a údržba

Samozřejmostí jsou aktualizace veškerých zařízení v počítačové síti, aby byla zajištěna důsledná a kvalitní ochrana. Dále nabízíme případný kompletní servis počítačové sítě nebo její úpravu či rozšíření. Produkty které používáme, umožňují škálovatelné provedení, takže případné rozšíření nebo úprava sítě je možná. V případě problémů je možno zasáhnout i vzdáleně a provést údržbu nebo přenastavení systému.

Servis PC a notebooků

Servis a údržba

nabízíme Vám kompletní služby spojené s údržbou a drobnými opravami vašich zařízení. Vyměníme prasklý display nebo klávesnici u notebooku, přidáme operační paměť nebo třeba pevný disk za větší nebo rychlejší SSD. Samozřejmostí je zachování vašich dat a případné zpětné nainstalování systému a dalších programů. Provedeme  přeinstalaci operačního systému apod.

Kontaktujte nás!

8 + 13 =

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Působnost

Praha a okolí

Kontakt

Po-Pá 9.00 - 20.00 hod.

Telefon

605 266 338