Optické sítě

Zafukování optických mikrokabelů a svazků vláken

Zafukování optických kabelů do mikrotrubiček a HDPE

Zafukování optických kabelů do mikrotrubiček a HDPE je dnes nejpoužívanější metodou instalace optické kabelové trasy. Tato technologie se používá jak při zafukování kabelů optických páteřních spojů, tak i pro zafukování optických kabelů pro přístupové body v síti a následně i na takzvanou „last mile“ tedy až do domu. Odtud pochází zkratka FTTH (Fiber-To-The-Home).

Použití technologie mikrotrubiček umožňuje ale i případnou úpravu sítě, např. vyměnit optický kabel v mikrotubičce za kabel s více vlákny. Nebo v případě rezervní trubičky zafouknout další optický kabel bez výkopových prací. 

Microjet PRM 196 (s pneumatickým pohonem)

 

Pro zafukování optických kabelů používáme přístroj Microjet PRM196 od renomované Šýcarské firmy Plumettaz, společně s výkoným kompresorem Kaeser M17.

Toto vybavení nám umožňuje zafukování svazků vláken a optických mikrokabelů od průměru 0,8mm do 8,5 mm.
Při vnějších průměrech mikrotrubiček 3mm až 16mm.

Zafukování je možno provádět jak s optickým kabelem zákazníka, případně je možno dodat potřebný optický kabel na základě sdělených požadavků.

 

Zafukování včetně dodání optických kabelů

Standartně je možno dodat k zafukování optické svazky 1-1,5mm a optické mikrokabely  2, 4, 12, 24, 48, 96 nebo 144 vláken.

Cena se odvíjí od délky trasy k zafouknutí a dojezdové vzdálenosti. Případně od ceny dodaného kabelu na základě skutečné spotřeby a délky zafukování.

Zafukování optických kabelů provádíme ve Středočeském kraji a širokém okolí

 

Kontaktujte nás!

3 + 2 =

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Působnost

Praha a okolí

Kontakt

Po-Pá 9.00 - 20.00 hod.

Telefon

605 266 338